KLASA 4

 

Zakończenie roku szkolnego 2016/2017


Jak wspominamy klasę czwartą?

Rok był fajny, ponieważ mieliśmy dużo wycieczek, mieliśmy też bardzo fajne zajęcia. Była też akcja "Rowerowy maj", w której mogliśmy wygrać nagrodę. 
Maja A., Jakub D., Julia L, Maciek 

Co podobało nam się w roku szkolnym: lekcje, w-f, wycieczki, mili nauczyciele, Dzień Dziecka, pozwalanie na gry na telefonach (czasem), konkursy, każdy dzień w szkole.
Martyna i Basia 

Podobały nam się wycieczki oraz szkolne zawody sportowe. Cieszymy się, że poznaliśmy nowych przyjaciół. Atrakcje związane z Dniem Dziecka były super. Lekcje w tym roku były wyjątkowo ciekawe. Cieszymy się, że organizowane były rożne konkursy. 
Zuzia, Michał K., Natasha

Najbardziej w tym roku szkolnym podobali się nam nowi nauczyciele i zawody sportowe. Były też bardzo ciekawe konkursy. Jeździliśmy również na fascynujące wycieczki. W tym roku dużo się nauczyliśmy!
Daria, Julia K, Kamil

W tym roku podobały mi się 3 wycieczki oraz to, że dobrze się uczyłem i poszedłem po raz pierwszy na "Jump Hall"
Igor

W tym roku podobały nam się wycieczki i różne święta. Fajne były też zadania na lekcjach. Nauczyciele byli dla nas mili. Organizowano dla nas rożne zawody i zabawy. Była miła i przyjemna atmosfera.
Adam, Hania i Gabrysia

W tym roku najbardziej podobały nam się wycieczki, np. "Traperska przygoda". Fajna była też wycieczka o programowaniu kulek, na której dowiedzieliśmy się też więcej o historii lotnictwa. Robienie rakiet i wystrzelanie ich w powietrze także nam się podobało. Lekcje z poznanymi w klasie 4 nauczycielami były w porządku. Chyba każdej dziewczynie podobał się również w-f, na którym rzucałyśmy w Pana B. gumowymi piłkami:)
Justyna, Małgosia, Marta

W tym roku szkolnym podobały nam się: wycieczki, rożne konkursy, Dzień Dziecka oraz poznanie nowych koleżanek i kolegów.  Były fajne zajęcia na w-f-ie. Lekcje były super. Wszyscy byli mili i pomocni.
Maja G, Kuba K, Wojtek




Symetryczne rysunki



 

Egzamin na kartę rowerową
13 czerwca 2017


 

Programowanie z iPadami w CRZ Krzywy Komin
przygotowane przez firmę Cortland
12 czerwca 2017


 

Kolejne filmy o przemocy
8 czerwca 2017

Przygotowaliśmy kolejne 3 filmy kręcone techniką slow motion o przemocy. Tym razem skorzystaliśmy z pięknej pogody i nakręciliśmy je na szkolnym placu zabaw. Każdy film kończy się pytaniem: "Jak możesz pomóc?", które kierujemy do partnerów z Zizur Mayor. Ciekawe, jakie sposoby, aby pomóc ofiarom przemocy, zaproponują hiszpańscy uczniowie.






 

 

Dzień Dziecka - Testujemy paliwa rakietowe
1 czerwca 2017

   Dzień Dziecka uczciliśmy eksperymentując z rożnymi rodzajami paliwa do stworzonych przez nas rakiet. Po zbudowaniu rakiet na bazie tub po pastylkach musujących, bawiliśmy się w naukowców, sprawdzając mieszanie jakich substancji może być skuteczne, aby wystrzelić mały pojazd w powietrze. Do dyspozycji mieliśmy: wodę gazowaną, ocet, colę, sodę oczyszczoną, rozdrobnione pastylki musujące, mentosy. Rozpoczęliśmy próby od mieszania dwóch składników, a potem tworzyliśmy własne mieszanki. Nauka okazała się niezłą zabawą:)

 

 

Testujemy koleżeńskie gry planszowe
30 maja 2017 r.


 

 

Pierwsze filmy na temat agresji w szkole
maj 2017 r.

   Następną aktywnością w projekcie eTwinning, który realizujemy we współpracy z hiszpańskimi uczniami z Zizur Mayor, jest stworzenie krótkich filmów. Mają one prezentować przypadki agresji, z jakimi dzieci mają najczęściej do czynienia w szkole. Do zaprezentowanych sytuacji będziemy potem poszukiwać rozwiązań i sposobów pomocy ich ofiarom. 









Występ naszej klasy podczas Koncertu dla Rodziców
organizowanego przez Samorząd Uczniowski
25 maja 2017 r.



Traperska przygoda - wycieczka do Milicza z klasą 4a
22 maja 2017

   22 maja 2017 roku wybraliśmy się z klasą 4a na wycieczkę do lasu w Miliczu pod hasłem „Traperska przygoda”. Mieliśmy okazję poznawać i doskonalić umiejętności potrzebne prawdziwym traperom: rozpalanie ognia, orientację w terenie, wiązanie węzłów. Podzieleni na grupy zbieraliśmy przygotowywaliśmy i rozpalaliśmy swoje ogniska. Podczas krótkiej pogadanki z Panem leśniczym dowiedzieliśmy się czym zajmują się myśliwi i jakim zagrożeniem dla zwierząt są kłusownicy.
   Na leśnej polanie przy pięknej, słonecznej  pogodzie,  mieliśmy szansę pobawić się z kolegami. Graliśmy w piłkę, puszczaliśmy bańki mydlane, chodziliśmy po naciągniętej przez kolegów linie, toczyliśmy pojedynki miękkimi pałkami. Nie zabrakło pieczenia kiełbasek!


 

Nasz udział w konkursie promującym czytelnictwo
4-12 maja 2017

Nasz plakat:

Film przygotowany przez Basię:



"Cukierek" - warsztaty profilaktyczne
11 maja 2017 



Udział w programie "Bądź kumplem, nie dokuczaj"
kwiecień-maj 2017




 

 

Zajęcia w Planetarium "Spacer po nocnym niebie"
30 marca 2017 r.

  Dzięki projektowi "Szkoła w mieście" uczestniczyliśmy w zajęciach w Planetarium Uniwersytetu Wrocławskiego. Zajęcia dotyczyły obiektów, które można dostrzec gołym okiem lub poprzez specjalistyczne urządzenia (lornetki, teleskopy i sondy) na nocnym niebie. Mogliśmy powtórzyć wiedzę o Układzie Słonecznym i dowiedzieć się dlaczego obiekty na niebie nazywamy "ciałami niebieskimi". Podczas zajęć poznawaliśmy gwiazdozbiory i  pochodzenie ich nazw. Zobaczyliśmy na globusie mapę nieba. Następnie obejrzeliśmy interesujący film prezentujący wygląd nocnego nieba na północnej półkuli. Dzięki niemu łatwiej odnajdziemy na niebie Wielką i Małą Niedźwiedzicę, Oriona i gwiazdozbiory wokół nieba czy Perseidy. Wiemy już, że widzimy pozorny ruch gwiazd i możemy zawsze odnaleźć jeden stały obiekt - Gwiazdę Polarną, dzięki któremu możemy w nocy określić kierunki świata. 


 

 

Programujemy robota!
23 marca 2017 r.

  23 marca 2017 roku uczniowie naszej klasy uczestniczyli w warsztatach przygotowanych przez Wrocławski Park Technologiczny na temat programowania robotów. Uczniowie mieli już okazję programować, ale nigdy nie programowali robota! Mała kulka, Sphero, potrafi przyspieszać, skręcać pod dowolnym kątem, zmieniać kolor i "podskakiwać". Pracując w małych grupach dzieci tworzyły sekwencję poleceń dla robota, tworzyły nowe trasy i labirynty, ucząc się przy tym współpracy.To były niesamowite zajęcia!




 

 

Od balona do drona
23 marca 2017 r.

   Specjalnie dla naszych uczniów Wrocławski Park Technologiczny przygotował zajęcia dotyczące dronów. 23 marca uczestniczyliśmy w warsztatach, podczas których poznaliśmy historię tego wynalazku. Dzieci dowiedziały się jak ludzie realizowali swoje marzenia o lataniu budując balony, pierwsze samoloty, sterowce, odrzutowce i drony oraz jak próbowali rozwiązywać problemy techniczne, na które napotykali podczas tworzenia maszyn latających. Uczniowie wykonywali doświadczenie wyjaśniające unoszenie samolotów w powietrzu, a następnie poznali drony. Mieliśmy okazję zobaczyć to, co widzi dron z wysokości 100 m i identyfikować obiekty we Wrocławiu. Na zakończenie zajęć dzieci wzięły udział w konkursie na stworzenie papierowego samolotu, który pokona największą odległość.

 

Mowa ciała-zagadki dla naszych hiszpańskich partnerów
18 marca 2017 r.

   Kolejną aktywnością w projekcie SAY NO TO BULLYING  było przygotowanie quizu dla naszych partnerów z Zizur Mayor. Uczniowie klasy 4e zastanawiali się jak rozpoznać emocje obserwując mowę ciała. Następnie próbowali przedstawić kilka emocji. Sfotografowaliśmy je i wykorzystaliśmy do quizu dla dzieci z Hiszpanii. Ciekawe, czy nasi partnerzy rozpoznają emocje, które próbowaliśmy "zagrać" na zdjęciach.

 

 

Spotkanie ze Strażą Pożarną
15 marca 2017 r. 

 

 

Dlaczego się złościmy?
14 marca 2017 r.

 Kontynuując prace w projekcie SAY NO TO BULLYING  poszukaliśmy listy rzeczy, które nas złoszczą. Podczas zajęć tworzyliśmy "alfabet złości", szukając przyczyn w kolejności alfabetycznej, a następnie przetłumaczyliśmy zwroty na język angielski, aby nasi partnerzy mogli je zrozumieć. 

Po przetłumaczeniu nie zachowaliśmy już alfabetu, ale nasze powody złości przedstawiliśmy na plakacie:


Nasza klasa podczas Dnia Otwartych Drzwi
11 marca 2017 r. 

 

 

Dzień Kobiet w naszej klasie
8/9 marca 2017 r.

 


Jak spełniają się marzenia, czyli historia mieleckiego lotnictwa
7 marca 2017 r.

   7 marca uczniowie naszej klasy uczestniczyli w spotkaniu z Panem Teofilem Lenartowiczem, który opowiedział o 100-letniej historii mieleckiego lotnictwa. Pan Teofil rozpoczął swoją opowieść od przedstawienia losów młodego chłopca – 14 letniego Stasia Działowskiego, który zafascynowany austriackimi balonami podczas I wojny światowej, zawędrował sam z Mielca aż do Wiednia. Potem ukończył szkoły lotnicze. Po powrocie do Polski dorosły Stanisław zaraził swoja pasją brata, Mieczysława. Obaj bracia Działowscy zostali konstruktorami lotniczymi i zapoczątkowali rozwój przemysłu lotniczego w  Mielcu. Dzięki nim powstały Zakłady Lotnicze - PZL Mielec.
   Pan Teofil był mechanikiem lotniczym i pilotem w Mielcu i zaprezentował naszym uczniom przykłady samolotów polskiej i radzieckiej konstrukcji, które tam budowano. Opowiedział o tym, jak polskie samoloty rolnicze wykorzystywano w wielu krajach świata, tak dalekich jak choćby Sudan, Indie czy Egipt. Dzieci poznały polskie konstrukcje, które  pomagają gasić pożary, a także samoloty patrolowe i ratownictwa morskiego
    Przemysł lotniczy w Mielcu nadal się rozwija. Dziś  PZL Mielec to spółka zależna Sikorsky Aircraft Corporation, która  jest największym w Polsce producentem samolotów. To tutaj powstają m.in. śmigłowce BLACK HAWK.



Udział w uroczystościach lotniczych na Cmentarzu na Sępolnie
28 lutego 2017 r.

  28 lutego 2017 roku delegacja uczniów naszej szkoły, w skład której weszli także uczniowie naszej klasy, w asyście pocztu sztandarowego, uczestniczyła w uroczystości z okazji 25 rocznicy śmierci pułkownika pilota Bolesława Orlińskiego. Bolesław Orliński był polskim pilotem wojskowym i doświadczalnym. Brał udział w I i II wojnie światowej. W 1926 roku przeleciał trasę Warszawa-Tokio-Warszawa, za co otrzymał japoński cesarski Order Wschodzącego Słońca VI klasy oraz Złoty Medal Cesarskiego Towarzystwa Lotniczego. 
  W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele Klubu Lotników Loteczka, Aeroklubów Wrocławskiego, Warszawskiego i Krakowskiego, wielu seniorów lotnictwa oraz przedstawiciele Wojska Polskiego.
Poniżej prezentujemy skrót uroczystości:

 

 

Tworzymy komiksy o bezpieczny korzystaniu z Sieci
2 lutego 2017 r.

  Nasza szkoła od lat uczestniczy w obchodach Dnia Bezpiecznego Internetu. W tym roku nasza klasa przygotowała z tej okazji  film, na który można jeszcze głosować. Dziewczynki z naszej klasy zostały po zajęciach, aby stworzyć własne historie o bezpieczeństwie w Internecie w postaci komiksów. Dzieci miały okazję rozwinąć własną kreatywność i poznały nowe, ciekawe narzędzie do pracy:

 

O naszych emocjach ...
31 stycznia 2017r.

W naszym projekcie SAY NO TO BULLYING zaczęliśmy się zajmować emocjami, które odczuwamy w różnych sytuacjach. Zaproponowaliśmy hiszpańskim partnerom wspólną pracę, w której wykorzystamy teksty w języku angielskim, polskim i hiszpańskim. Wykorzystaliśmy materiały europejskiego projektu ENABLE, który zajmuje się wspieraniem szkół, edukatorów i uczniów w działaniach przeciwko przemocy . Zajęcia odbywały się w małych grupach. Pierwszym ćwiczeniem  było wspólne podzielenie podanych w prezentacji emocji na te złe i dobre. Po dyskusjach wszystkie grupy otrzymały podobne wyniki, które wpisaliśmy do prezentacji. Kolejne ćwiczenie polegało na wspólnym podziale emocji na takie, które wyzwalają w nas dużą lub mała energię. Nasze wyniki, wpisywane na kartkach w 4 kolorach,  były i tym razem takie same. Wpisaliśmy je na slajd i wysłaliśmy do Zizur Mayor.
Zobaczcie, jak wyglądała nasza praca:

 


Czekamy teraz na efekty prac kolegów z Hiszpanii 😊
 

 

 Tworzymy film konkursowy na temat bezpieczeństwa w Internecie
24 - 31 stycznia 2017r.

7 lutego 2017 roku obchodzimy Dzień Bezpiecznego Internetu. W naszej szkole Samorząd Uczniowski ogłosił konkurs na najlepszy film związany z bezpieczeństwem w Sieci. Nasza klasa, podzielona na  grupy, zaproponowała kilka scenariuszy, z których poprzez głosowanie wybraliśmy jeden.  Powstał film, w którym wystąpili wszyscy uczniowie obecni tego dnia w szkole:



 Na nasz film można głosować online wybierając film klasy 4e w przygotowanym formularzu.

 

Nasza Wigilia
22 grudnia 2016 r.

 

 

  Otrzymaliśmy kartki świąteczne od naszych partnerów z Zizur Mayor
20 grudnia 2016 r.

Otrzymaliśmy  świąteczne życzenia od naszych partnerów z Hiszpanii. Nasi koledzy sami przygotowali kartki, na których zamieszczali nawet polskie słowa! Bardzo dziękujemy:)

 

 

Przedświąteczne spotkanie z partnerami z Hiszpanii
16 grudnia 2016 r.

Byliśmy na dziś umówieni na spotkanie na Skype z naszymi partnerami projektu SAY NO TO BULLYING z Zizur Mayor. Niestety z powodu trudności technicznych Hiszpanie nie mogli się z nami połączyć w taki sposób, jaki planowaliśmy. Ostatecznie widzieliśmy się krótko dzięki połączeniu pana Inakiego przez telefon komórkowy, złożyliśmy sobie życzenia świąteczne i noworoczne i umówiliśmy się na spotkanie tuż po Nowym Roku. Dla naszych kolegów przygotowaliśmy nagranie krótkiego programu, który zamierzaliśmy Im pokazać. Wysłaliśmy je do Hiszpanii.


 

Online Christmas Party
15 grudnia 2016 r. 

15 grudnia 2016 roku czterdziestu uczniów realizujących w naszej szkole projekty eTwinning, w tym nasza klasa,  wzięło udział w wyjątkowym wydarzeniu – Online Christmas Party. Było to spotkanie na żywo z inicjatywy jednej z grup nauczycieli działających w eTwinning, w którym uczestniczyły grupy uczniów z 33 europejskich szkół, m.in. z Grecji, Włoch, Polski, Ukrainy, Litwy, Mołdawii, Rumunii, Turcji i Albanii. Każda szkoła mogła w ciągu 5 minut zaprezentować kolędy w swoich narodowych językach, opowiedzieć o tradycjach świątecznych, przedstawić prezentację na ten temat oraz złożyć życzenia świąteczne i noworoczne. Zaśpiewaliśmy 4 polskie kolędy: „Dzisiaj w Betlejem”, „Gdy się Chrystus rodzi” „Pójdźmy wszyscy do stajenki”, „Przybieżeli do Betlejem pasterze”, opowiedzieliśmy o polskiej Wigilii i dzieleniu się opłatkiem oraz złożyliśmy życzenia w języku angielskim i polskim. Atrakcją spotkania był test Kahoot przygotowany przez administratorkę grupy, Irene Paterarki, dotyczący świątecznych tradycji europejskich krajów, narodowych przysmaków czy też dekoracji, które pojawiają się w różnych krajach w okresie świątecznym. Jedna z naszych grup zajęła w tym teście III miejsce!
Była to wyjątkowa lekcja kultury, tolerancji i szacunku dla innych kultur. Mieliśmy okazję zobaczyć narodowe stroje, szkolne mundurki małych Włochów czy też tańce małych Mołdawian. Usłyszeliśmy kolędy z tak wielu krajów. Mimo problemów technicznych, jakie pojawiały się podczas połączeń z niektórymi grupami, spotkanie było wyjątkowe w swoim rodzaju, a naszej grupie udało się zaprezentować cały program.
 

 

 

Wprowadzamy zerówkowiczów w świat komputerów
12 grudnia 2016 r.


 

 

Organizujemy Godzinę Kodowania dla najmłodszych uczniów naszej szkoły
9 grudnia 2016 r.

 

 

 

Wysyłamy kartki świąteczne do naszych partnerów z Zizur Mayor
9 grudnia 2016 r.

 

Przygotowaliśmy kartki z życzeniami świątecznymi i noworocznymi, które wysyłamy do Hiszpanii do partnerów naszego projektu eTwinning  SAY NO TO BULLYING. Nasi partnerzy także przygotowali kartki dla nas, czekany więc na przesyłkę z Hiszpanii. 
 

 

Reklamy nakręcone w związku z jubileuszem naszej szkoły:  

Plakat naszej klasy przygotowany na Jubileusz SP26


 

Kim jest Malala Yousafzai?
Poznajemy historię dziewczynki walczącej o prawo do edukacji.
15 -22 listopada 2016

Kolejną aktywnością w polsko-hiszpańskim projekcie SAY NO TO BULLYING była klasowa debata w obu drużynach po obejrzeniu wystąpienia młodej Pakistanki Malalai Yousafzai w siedzibie Organizacji Narodów Zjednoczonych. Dziewczynka cudem uniknęła śmierci po ataku Talibów, którzy nie chcieli zaakceptować jej walki o prawo dziewczynek do edukacji. Mimo, że została trafiona kulą w głowę, przeżyła i kontynuuje walkę o prawo dla wszystkich, zwłaszcza dziewcząt, do edukacji. W 2014 roku Malala otrzymała Pokojową Nagrodę Nobla w uznaniu swoich zasług. Została także odznaczona polskim Orderem Uśmiechu. 



Obejrzeliśmy jej przemówienie w ONZ i dyskutowaliśmy na jego temat w klasie. Zwróciliśmy szczególną uwagę na fragment przemówienia: "Jedno dziecko, jeden nauczyciel, jedna książka i jedno pióro mogą zmienić świat". Oto niektóre z naszych refleksji:

 

Poznajemy Konwencję Praw Dziecka
25 października - 9 listopada 2016 

    Wspólnie z hiszpańskimi kolegami poznajemy Konwencję Praw Dziecka, aby lepiej poznać swoje prawa i prawa wszystkich dzieci. Konwencję omówiliśmy dzięki przygotowanej prezentacji, a następnie wybraliśmy najważniejsze naszym zdaniem prawa i przystąpiliśmy do tworzenia plakatów, na których je przedstawimy dzieciom z naszej szkoły:


 

Szukamy geometrii z partnerami projektu Global Classroom
październik 2016

   Październikowym zadaniem w naszym globalnym projekcie było wykonanie zdjęć, na których możemy zaprezentować geometrię w sztuce, architekturze i przyrodzie. Igor, Maja G. i Michał W. znaleźli takie przykłady i wykonali piękne zdjęcia, które są teraz częścią wspólnej prezentacji:


Pierwsze zajęcia z Urzędem Statystycznym
19 października 2016

   Rozpoczęliśmy udział w projekcie "System Wspierający Edukację Statystyczną Dzieci i Młodzieży", realizowanym  przez Urząd Statystyczny we Wrocławiu. Na pierwszych zajęciach uczniowie naszej klasy dowiedzieli się kim jest statystyk i na czym polega jego praca. Mogli poznać przykłady danych statystycznych i ich wykorzystania w codziennym życiu. Dzieci poznały też historię Gusia, który jest maskotką Urzędu Statystycznego. Zajęcia były połączone z konkursem - zwycięska drużyna otrzymała nagrody, a wszyscy uczestnicy upominki.


 

 

Bierzemy udział w Europejskim Tygodniu Kodowania
17-23 października 2016

 W tym tygodniu bierzemy udział w europejskim wydarzeniu. Kodowanie i programowanie możemy zauważyć niemal na każdym kroku. Na matematyce układaliśmy algorytmy do wyrażeń, w których należało zastosować właściwą kolejność działań, a po lekcjach kodowaliśmy w aplikacji studio.code.org:






 

Uczniowie klasy 4e mówią o sobie w projekcie eTwinning
wrzesień- październik 2016

Oto nagranie, na którym uczniowie klasy 4e przedstawiają się hiszpańskim partnerom projektu SAY NO TO BULLYING:

  

 

Rodzice biorą udział w World Space Week
5 października 2016

   Rodzice klasy 4e to bardzo odważni ludzie:) Po październikowym zebraniu zagrali w nasz filmowy quiz Kahoot "Maraton filmowy" i próbowali odgadywać tytuły filmów fabularnych związanych z lotami i podbojami kosmicznymi. Panom poszło nieco lepiej (pan Paweł i pan Piotr zajęli I i II miejsce), ale mama Marty była tuż za Nimi.

 Gratulujemy!

 

Gazetka o najsłynniejszych polskich astronomach
5 października 2016

   Mimo, że chory, Maciek wywiązał się ze swojej obietnicy i przygotował gazetkę o polskich astronomach. Maciuś zaprezentował postaci Wojciecha z Brudzewa, Mikołaja Kopernika, Jana Heweliusza i Aleksandra Wolszczana.
   Gazetka jest dekoracją na szkolnym holu.  


 

 

Tworzymy prezentacje o Układzie Słonecznym
3-4 października 2016
 

  Prezentacje multimedialne o Układzie Słonecznym to jedno z zadań do konkursu Gospodarz Szkoły realizowane w ramach World Space Week. W naszej klasie przygotowali je Maja i Piotruś S:



 

Budowa modelu satelity
3 października 2016

   Od kilku dni przynosiliśmy materiały na budowę naszego satelity: tektury, folie, patyczki, druty, pudełka, spinacze itp.
    W poniedziałek po lekcjach zostaliśmy, aby rozpocząć budowę naszego modelu. Zobaczcie, jak pracowaliśmy:)
    


 

Podziękowania od organizatorów Międzynarodowego Dnia Pokoju
3 października 2016




 

Nasz teledysk znalazł się także na Facebooku na stronie organizacji promującej pokój na świecie:

Drogie Dzieciaczki! Stajecie się gwiazdami Internetu:)

 

 

Dzień Chłopaka w 4E
30 września 2016

Click to play this Smilebox slideshow
Create your own slideshow - Powered by Smilebox








Spotkanie integracyjne nad Odrą
23 września 2016

 

 

Prezentujemy naszą szkołę partnerom z Hiszpanii
20-22 września 2016

   Rozpoczęliśmy projekt eTwinning, który realizujemy we współpracy z uczniami z Zizur Mayor w Kraju Basków. Nasz wspólny projekt nosi tytuł SAY NO TO BULLYING. W tym tygodniu pracowaliśmy nad stworzeniem krótkiego filmu, na którym pokazujemy naszą szkołę. 

  

 

Tworzymy wideo na Międzynarodowy Dzień Pokoju
13-16 września 2016

   Nasza klasa współpracuje z partnerami z całego świata w ramach projektu Global Classroom. My i nasi amerykańscy partnerzy z Pensylwanii postanowiliśmy wziąć udział w obchodach Międzynarodowego Dnia Pokoju i przygotować "teledyski", promując w ten sposób święto ustanowione przez Organizację Narodów Zjednoczonych. Przez kilka dni dzieci uczyły się śpiewać piosenkę "Wavin' flag", przygotowały kartki, na których prezentowały słowo "pokój" w różnych językach, tworzyły wspólnie plakat z logo Międzynarodowego Dnia Pokoju (Basia narysowała piękne logo), rysowały kredą flagi państw z różnych kontynentów. Julia i jej tata przygotowali także ujęcie białego gołębia wzbijającego się do lotu. Oto efekt naszej pracy:

 
   Nasze wideo zostało także przesłane do organizatorów święta w ONZ. 

 

Kampania wyborcza do Samorządu Uczniowskiego
13-16 września 2016

  W tym tygodniu staraliśmy się zachęcać uczniów naszej szkoły, aby w wyborach do Samorządu Uczniowskiego głosowali na naszego kandydata - Łukasza. Przygotowaliśmy m.in. plakaty, które rozwiesiliśmy na szkolnych korytarzach:








 

Wybory Samorządu Klasowego
5 września 2016 r.

   Na godzinie wychowawczej odbyły się wybory Samorządu Klasowego. W tajnym głosowaniu wybraliśmy przewodniczącą naszej klasy, którą została Daria, a jej zastępcą od dziś jest Natasha. Skarbnikiem naszej klasy została Maja A. W Samorządzie Uczniowskim Szkoły Podstawowej nr 26 reprezentować nas będzie Łukasz.

 Rozpoczęcie roku szkolnego
1 września 2016 r.

   Dziś rozpoczęliśmy naukę w klasie 4. Po uroczystym apelu udaliśmy się do sali 121, która od dziś jest naszą klasą. Mamy w klasie trzech nowych uczniów: koleżankę i 2 kolegów. Mamy nadzieję, że będą dobrze czuli się z nami :) Rzecz jasna, mamy też nową wychowawczynię. Nasi koledzy: Igor i Łukasz, zadebiutowali dziś w roli dziennikarzy szkolnego Kanału TV.

    Znamy już nasz plan, wkrótce dostaniemy też podręczniki. A oto, czego oczekujemy w klasie czwartej:

Z uśmiechem na  twarzach rozpoczynamy kolejny rok szkolny:


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz